• ÖYKÜ TADINDA YAŞANTILAR

ÖYKÜ TADINDA YAŞANTILAR

TÜLAY KINTAK

1987 Hacettepe Üniversitesi, Arkeoloji -Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. Çocukluğunu, babasının görevi nedeniyle Türkiye haritasında köşe kapmaca oynamakla geçirdi. Evlendikten sonra da eşinin görevi nedeniyle dünyayı dolaştı; o ülkelerin sanatsal ve kültürel değerlerini, oralarda yaşayan  Türklerin ve yabancıların  yaşamlarını irdeledi.

1990 yılından itibaren resimle uğraşmaktadır.Başta modern mozaik taş resim tekniği olmak üzere farlı tekniklerde eserler vermekte, yeni teknikler üretmeye çalışmaktadır.

Muğla Müzesi, Doğa Tarihi Seksiyonunda sergilenen duvar panosunun yüzde yetmiş beşini yapan sanatçı; Türkiye'nin yanı sıra İngiltere ve Belçika'da  da kişisel sergiler açtı, pek çok karma sergiye katıldı.İngiltere'de bir resim yarışmasında biricilik ödülü aldı.Gerek Türkiye gerekse dünyanın değişik ülkelerinde özel ve resmi koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.Asıl mesleğini hobi olarak yapmış olup kurtarma kazılarına ve surveylere katılmıştır.

Çalışmalarına kendi evindeki atölyesinde devam etmekte hem yazılarında hem de resimlerinde "Sanat Halkın Eğitimi içindir" felsefesini savunmaktadır.  Bu nedenle , son yıllardaki çalışmalarında gerek ülkemizin gerekse diğer dünya ülkelerinin yok olmakta olan kültürel ve doğal değerlerini resim ve öyküler yoluyla halka hatırlatmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
  • 15,00TL
  • 8,00TL


Ücretsiz Kargo